Translate

Staff Directory

Search for a staff member

Administration

Derek Johnston

Derek Johnston

PRINCIPAL
Vanessa Davalos

Vanessa Davalos

ASSISTANT PRINCIPAL

Office Support

Dawn Jahn

Dawn Jahn

OFFICE ASSISTANT IV
Lisa Thomasson

Lisa Thomasson

OFFICE ASSISTANT II

Student Services

Josh Boren

Josh Boren

PSYCHOLOGIST
Isabelle Caballero

Isabelle Caballero

SPEECH PATHOLOGIST
Codie Christenson

Codie Christenson

TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Gregory Courogen

Gregory Courogen

INDEPENDENT SKILLS CENTER
Tiffany Day

Tiffany Day

ESL TEACHER
Michelle Espada Grainey

Michelle Espada Grainey

ESL TEACHER
Andrea Farias

Andrea Farias

BILINGUAL FACILITATOR I
Richard Feely

Richard Feely

ACADEMIC COACH
Rosanne Freer

Rosanne Freer

ACADEMIC COACH, PRIMARY
Wendy Guardado Velazquez

Wendy Guardado Velazquez

SOCIAL WORKER
Zachary Haag

Zachary Haag

INDEPENDENT SKILLS CENTER
Kristen Kluthe

Kristen Kluthe

ESL TEACHER
Shaila Mcgranahan

Shaila Mcgranahan

ESL TEACHER
Guadalupe Meneses Luna

Guadalupe Meneses Luna

SOCIAL SUPPORT LIAISON
Samantha Minter

Samantha Minter

ELEMENTARY COUNSELOR
Pamela Neils

Pamela Neils

SPEECH PATHOLOGIST
Kathleen Parker

Kathleen Parker

ESL TEACHER
Shawna Patawaran

Shawna Patawaran

RESOURCE ROOM
Kimberley Seed

Kimberley Seed

ESL TEACHER
Amy Wood

Amy Wood

INDEPENDENT SKILLS CENTER
Annelise Stanton

Annelise Stanton

NURSE
Soo Paeng

Soo Paeng

CLASSROOM NURSE
Mai Nguyen

Mai Nguyen

CLASSROOM NURSE

Pre-Kindergarten

Heather Arch

Heather Arch

Kindergarten

Shelley Catu-Cumez

Shelley Catu-Cumez

Christine Horne

Christine Horne

Taylee Jacobson

Taylee Jacobson

Leticia Lee Barrios

Leticia Lee Barrios

Mya Melli

Mya Melli

First Grade

Heidi Cochran

Heidi Cochran

Courtney Fisher

Courtney Fisher

Karen Lokting-Montgomery

Karen Lokting-Montgomery

Christina Lorntson

Christina Lorntson

Megan Standifer

Megan Standifer

Second Grade

Susan Anderberg

Susan Anderberg

Noelino Bergren-Dizon

Noelino Bergren-Dizon

Nicole O'reilly

Nicole O'reilly

Vesta Wynkoop

Vesta Wynkoop

Third Grade

Lubna Abuhamdi

Lubna Abuhamdi

Alisha Bent

Alisha Bent

Aura Haddad-Kuzmanich

Aura Haddad-Kuzmanich

Chelese Schurman

Chelese Schurman

Fourth Grade

Scott Brenny

Scott Brenny

Terresa Cawthra-Cornelius

Terresa Cawthra-Cornelius

Stephen Palau

Stephen Palau

Fifth Grade

Stacy Curry

Stacy Curry

Madiha Guezguez

Madiha Guezguez

Scott Neal

Scott Neal

Specialists

Sally Bozarth

Sally Bozarth

LIBRARY MEDIA ASSISTANT
Jonathan Cortez De Jesus

Jonathan Cortez De Jesus

TECHNOLOGY INSTRUCTIONAL ASSISTANT
Jody Dehaven

Jody Dehaven

VOCAL MUSIC
Rosanne Freer

Rosanne Freer

ACADEMIC COACH, PRIMARY
Roman Lorentz

Roman Lorentz

PE
Christina Thomas

Christina Thomas

PE
Liard Wieliczkiewicz

Liard Wieliczkiewicz

VOCAL MUSIC

Para Educators

Deann Baird

Deann Baird

Julie Barr

Julie Barr

Toni Bergquist

Toni Bergquist

Michele Bidlake

Michele Bidlake

Seema Choudhury

Seema Choudhury

Karen Cleary-Vu

Karen Cleary-Vu

Maria Cruz Jaimes

Maria Cruz Jaimes

Melissa Haserot

Melissa Haserot

Heather Melendez

Heather Melendez

Raquel Naval

Raquel Naval

Christina Nesbitt

Christina Nesbitt

Jennifer Pascua

Jennifer Pascua

Bonnie Sue Post

Bonnie Sue Post

Christine Pulley

Christine Pulley

Catherine Quillin

Catherine Quillin

Jordan Ros

Jordan Ros

Charlotte Sandstrom

Charlotte Sandstrom

Lindsay Steele

Lindsay Steele

Zaineh Waked

Zaineh Waked

Kathryn Webster

Kathryn Webster

Nutrition Services

Cassy Davis

Cassy Davis

NUTRITION SERVICES LEAD I
Betzabet Garcia

Betzabet Garcia

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Jacqueline Kubat

Jacqueline Kubat

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Eun Joo Lee

Eun Joo Lee

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD

School Support

Hector Martinez Guzman

Hector Martinez Guzman

CUSTODIAL FOREMAN I
Mandy Wood

Mandy Wood

TECHNOLOGY SUPPORT SPECIALIST I
Nathan Zelen

Nathan Zelen

CUSTODIAN I